Kancelaria Windykacyjna w KłodzkuWindykacja przedsądowa jest jednym z kluczowych elementów dochodzenia wierzytelności. Na tym etapie najbardziej istotny jest bezpośredni kontakt z dłużnikiem i negocjacja sposobu i terminu zapłaty długu.

Celem Kancelarii Windykacyjnej w Kłodzku jest doprowadzenie do całkowitej spłaty zadłużenia lub podpisania ugody przez dłużnika oraz stały nadzór nad realizacją warunków w niej zawartych.

Statystyki udowadniają, iż prowadzenie działań windykacyjnych na wczesnym etapie powstania zadłużenia wykazuje się największą skutecznością. W związku z tym podjęcie stanowczych działań na wczesnym etapie umożliwiaja odzyskanie wierzytelności w całości lub w większej ich części, bez konieczności kierowania sprawy do sądu. Taki sposób postępowania jest o wiele szybszy i tańszy niż długotrwałe postępowanie sądowe.

Czy wiecie Państwo, że w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie właściwym dla rozstrzygania sporów przedsiębiorców z naszego regionu przeciętny czas oczekiwania pomiędzy jedną a drugą rozprawą to około pół roku? Wobec powyższego wiele z pozoru prostych spraw może oczekiwać na rozwiązanie przez wiele lat!

Proponujemy również windykację terenową, czyli bezpośredni kontakt z dłużnikiem, wykazujący dużo większą skuteczność od windykacji telefonicznej. Często już podczas pierwszej wizyty możliwe jest podpisanie uznania długu i ustalenie z dłużnikiem harmonogramu spłat. Kancelaria Windykacyjna w Kłodzku przejmuje na siebie wszelką odpowiedzialność za działania terenowe, które prowadzone są w granicach obowiązującego prawa.